Gjyqtaret dhe prokuroret kane gjynahet e tyre por…?

Nga : Armand  MAHO

Zoti pikturist ( po i them keshtu se piktor nuk eshte dhe komunitetini tyre eshte i nderuar) jo vetem qe shkel kushtetuten duke intimiduar dhe akuzuar nje pushtet tjeter sic eshte gjyqesori, por per tja hedhur kerkon qe cdo gje te zeze qe ka bere vete tja adresoje atyre. Kujton se perballe ka tufen e hajvaneve qe e durtrokasin sa here permend vettingun. Medemek protestat po behen per te bllokuar pikerisht ate! Por meqe ka marre flamurin e drejtesise, duke mos mohuar faktin se gjyqatret e prokuroret kane gjynahet e tyre, mire eshte qe ndokush ti beje dhe ndonje pyetje, sa te sqarohemi! Gjyqtaret dhe prokuroret dhane 500 milione euro koncensione ne shendetesi apo pikturisti me Beqen?

Gjyqtaret dhe prokuroret harxhuan 240 milione euro per fasadat kur mund te ndertonte 10 mije apartamente apo pikturisti me derexhene e tij? Gjyqtaret e prokuroret i vune shkelmin njerzve ne fyt per energjine duke i detyruar te varin veten apo pikturisti me banden? Gjyqtaret dhe prokuroret, mbyllin syte para bankersit apo pikturisti me gjiknurin? Gjyqtaret dhe prokuroret e cuan buxhetin grope, falimentuan bizneset, lane njerzit pa pune, rriten borxhin me 2 miliarde euro te tjera qe su pane nga shkuan apo pikturisti me Ahmetajn? Gjyqtaret dhe prokuroret mbushen vendin me kanabis dhe lene te livadhisin sipas qejfit trafikantet apo piktursiti me Tahirin? Gjyqtaret me prokuroret e vrane Arditin apo pikturisti me erjon veliajn? Gjyqtaret dhe prokuroret lane maturantet pa shkolle apo pikturisti me Linditen?

Gjyqtaret dhe prokuret vodhen ne dogana e tatime apo pikturisti me Brisin dhe Elisen? E sa te tjera qe sme kujtohen tani qe skane pike lidhje me gjyqesorin. Ne fakt gjyqesori nuk ka qene ndonjehere ne derexhe me te keqe se sot. Nen presionin e vettingut pacavure nxorren nga burgu banden e durresit, dhane pafajesi per hakmarrjen, dhe po behet gati te lere qeline dhe Aldo Bare si nder qe duhet ti behet kones se parlamentit. Gjyqesori ka fajet dhe kusuret e veta sa te duash, po nuk krahasohet me zullumet ketij karabushi qe na ka rene per hise. Prandaj protesta sbehet per vettingun se sdo tja dije njeri u bllokua apo jo, po behet se njerzve i ka ardhur aty ku smban me. Vettingun e do qe te mbroje veten nga gjithe keto, dhe po u bllokua shume mire do behet. Skane ci duhen ketij vendi pacavuret e Sorosit dhe te Fatmir Xhafajt

Shkruani nje pergjigje