KRYEMINISTRI “KURVAR” DHE “KURVAT” E RILINDJES

rama-drejtoreshaShkruan : Armand  MAHO

Vetem me nje kryeminister si i gjatoshi piktor mund te ndodhe qe fjala rilindje te ta shpife dhe emertimi rilindas te kthehet ne turp… Jane nja 20 faqe ne FB me emrin Rilindje ku mund te gjesh nga militantet me te peshtire, ndersa njera pretendon te jete dhe faqja e qeverise… Ne fakt shume nga njoftimet jane zyrtare… Kjo faqe kishte leshuar langojte militante kunder nje femre Nertila Markut vetem e vetem se guxoi ti kujtonte kryeministrit se dhe ai vete eshte produkt i mitres… E shajne kurve, e perdale, qe shkon me para e gjithfarelloj sharjesh te tjera… Shumica vijne nga grate socialiste, pikerisht ato qe duartrokisnin kur gjatoshi i thoshte me krenari se eshte kurvar, por qe e dine se sa mire i trajton grate… Ne cdo vend tjeter do e kishin kryqezuar, ndersa ketu ketu e quajne vizionar… Ky lloj elektorati duhet fut ne karantine, nuk duhet lene te dale jashte kufijve, sepse ka rrezik infektimi. E njejta praktike si me Nertila Markun ndiqej nga grate e frontit demokratik ku kryetare ishte vrroma qe dhe zoti nuk e do ta marre. Kundershtaret femra mire qe i internonin dhe burgosnin por nen ze, e dere me dere nuk linin gje pa shpifur. E dhimbshme por e vertete.. Vota e ketyre debileve ka te njejten vlere me te tjerat.

Shkruani nje pergjigje