Enver Hoxha deklasohet, ‘bless’ Politburo

blushi-shall-300x191Nga : Zamir  GJURGJI

Ujku bluzen(qimen) e nderron, zakonin s’e harron

Ambasadori Amerikan A.A. ka denuar publikisht ne fund te mandatit portretin e diktatorit Enver Hoxha. Thnx e flm zoteria Juaj. Me mire vone se kurre. Po perse valle zoteria Juaj ambasador jetesuat politikat e “kursim-tkurrjeve” , saqe “4%”-shi i 21 janarit mund t’ju kete mberritur ne “0.4%”-shin e 21 nentorit? Me 21 janari, edhe i biri i Vera Pojanit Jua tha publikisht “go home”, ndersa me 21 nentor, edhe ai eshte kokekembe me Ju? Edhe nga kjo hollesi mund te nxirren goxha perfundime i nderuar zoteri ish ambasador.Pas masakrave ne Kosove, nderhyrjes se NATO-s dhe luftes se UCK-se, politika dhe diplomacia “Francuska 7”, u perpoq me mish e shpirt t’ia faturonte te gjitha mizorite vetem Milloshevicit, e te shpetonte paq milloshevicianet. Ia doli mbane. Sot Milloshevici eshte ne varr, milloshevicianet ne pushtet Mpakja juaj diplomatike(ndryshon ne shqip nga fjala mplakja), mund te jete marre si “bless”-ing nga enveristet (me ne fund)) anti-portret,…qe ashtu si milloshevicianet anti-portret, mund te nderrojne edhe ‘bluzat’ me njeri-tjetrin, vec te luajne ‘lojen’ shekullore ne dem te Shqiperise dhe interesave amerikane ne rajon. Sot Enveri eshte ne varr, enveristet me kostum(bluze)pushtetari. Per hir te kombit qe perfaqesoni, kalofshi nje jete (edhe diplomatike) sa me te cliret e te begate, i nderuar ish ambasador. Perendia ju udhezofte! Ami/en!

Shkruani nje pergjigje