Arkivi per February, 2018

Plaçkitesit ngrihen 100 kate dhe ne si shohim…pronaret thone…Bashkia pjese e vjedhjes…

Postuar tek Komente me February 8th, 2018 nga Lajmi – Behu komentuesi i pare

Nga : Basir  COLLAKU

Me thote nje pronar i vjeter tiranas dje. Ore po perse nuk shkruani e nuk flisni per ne pronaret e tokave se na kerdisen, po na plaçkisin e askush nuk ndihet. Se mos keni thene gje ju i pergjigjem disi sport. Ja te jap une dosje dhe shkresat te gjitha jemi gjithe ato familje qe jemi pronare te ketyre trojeve ku ngrihen gratacelat… dhe ne vetem shohim si na vjedhin… lexo me teper »

MARRËVESHJE PA PROKOPI, “DÉJÀ VU” ME ALEKSANDRIN E SERBISË

Postuar tek Komente me February 8th, 2018 nga Lajmi – Behu komentuesi i pare

Nga : Zamir  GJURGJI

Presidenti grek Prokopis Pavlopulos ka nxjerre nga binaret te ashtuquajturen marreveshje strategjike qe kryeministri Edi Rama e shpalosi në publik si marreveshja që do të davariste njeherazi, e zeza ne te bardhe, te gjitha mosmarreveshjet 70 vjeçare greko-shqiptare. Më herët, ishte zevendesministri grek Giorgios Katrougalos që me nje gjuhe me te drunjte sesa presidenti i tij, thesonte “..ne nuk do te pranojme kurrë ekzistencën e çështjes çame”. lexo me teper »

ÇAMERIA E SHITUR NGA ETERIT DHE BIJTË

Postuar tek Komente me February 8th, 2018 nga Lajmi – Behu komentuesi i pare

Nga : Prof. Dr .Romeo  GURAKUQI

24000 shqiptare jane shperngulur forcerisht nga shtepite dhe pronat e tyre ne Thesproti, ne periudhen qershor 1944- mars 1945. Asnjehere qe nga kjo kohe, keto shtetas te Greqise me nacionalitet shqiptar, pasardhesit e tyre, nuk jane lejuar te kthehen me ne vatrat e tyre legjitime, te regjistruara ashtu, nga kohe qe nuk mbahen mend. lexo me teper »