Arkivi per February, 2016

GALLATË E MADHE KJO JOLEZA

Postuar tek Komente me February 29th, 2016 nga Lajmi – Behu komentuesi i pare

jozela-kokaNga : Ilir  LEVONJA

E kemi kapur me këtë Jolezën dhe po kënaqemi. Gallatë e madhe. Joleza gjithë andej. Me tituj bombastik, Joleza godet. Quan Francën shtet fqinj. Ramën homologun e saj. Madje disa webe publikojnë edhe statutet e saja nga Fb apo Twitteri dhe i ndreqin drejtshkrimin. lexo me teper »

KRYEMINISTRI “KURVAR” DHE “KURVAT” E RILINDJES

Postuar tek Komente me February 29th, 2016 nga Lajmi – Behu komentuesi i pare

rama-drejtoreshaShkruan : Armand  MAHO

Vetem me nje kryeminister si i gjatoshi piktor mund te ndodhe qe fjala rilindje te ta shpife dhe emertimi rilindas te kthehet ne turp… Jane nja 20 faqe ne FB me emrin Rilindje ku mund te gjesh nga militantet me te peshtire, ndersa njera pretendon te jete dhe faqja e qeverise… lexo me teper »

DI GJË BASHA KUSH E BËRI 1997-ËN ?!

Postuar tek Komente me February 29th, 2016 nga Lajmi – Behu komentuesi i pare

arben-imamaiNga : Nebil  ÇIKA

Kreu i PD-se Lulzim Basha ka deklaruar sot pas një tryeze me partitë opozitare se situata ne vend është “një 1997 pa plumba” . Një konstatim i drejte dhe një krahasim qe e motivon publikun ne mënyre te veçantë elektoratin e djathte ta mbetëse aksionin opozitar te anonçuar nga tryeza e partive opozitare. lexo me teper »

Turp, Ardit Gjebrea!

Postuar tek Komente me February 29th, 2016 nga Lajmi – Behu komentuesi i pare

gjebrea-burgNga : Bledi  KASMI

Ky vend po çmendet me shpejtësi. Antikorpet që duhet të mbajnë një shoqëri në binarë kanë rënë. Institucionet bien një e nga një. Pushtetet që duhet të ishin të ndara janë bashkuar në një të vetëm, sipas parimit bolshevik, i gjithë pushteti sovjetëve. lexo me teper »

Vlen gjithsesi, BF-ja e miu ndiejne te paret eren e pushtetit

Postuar tek Komente me February 26th, 2016 nga Lajmi – Behu komentuesi i pare

zamir-gjurgjiNga : Zamir  GJURGJI

Per ta thene qysh ne fillim. Ka kohe qe s’e ndjek Opinionin. Eshte bere tamam si telenovele e shquan me te drejte Edvin Cami. Por nje telenovele shumevjeçare qe me teper se me “Ertugrul”-in, do ta krahasoja me “Dinastine” e rinise sime. lexo me teper »

SHQIPERIA DUHET TE DEKOMUNISTIZOHET QE TE DEKRIMINALIZOHET !

Postuar tek Komente me February 26th, 2016 nga Lajmi – Behu komentuesi i pare

Anti_CommunismNga : Petrit  MULLA

Shoqëria shqiptare,ka te nevojshme ne radhe te pare te dekomunistizohet dhe nuk duhet te mjaftohet vetëm me dekriminalizimin e Parlamenti shqiptar ! Kriza e mosbesimit,qe është mbjelle nga kjo qeveri,per problemin e dekriminalizimit dhe kryesisht kete fenomen negativ e udhëheq ai qe u zotua,para Sekretarit Amerikan te Shteti Kerry,vazhdon te pengoj kete inisiative te Opozites,kryeministri Edi Rama ! lexo me teper »

Një Pulari me vezë aty përballë Kuvendit

Postuar tek Komente me February 26th, 2016 nga Lajmi – Behu komentuesi i pare

1-PULARITENga : Ilir  LEVONJA

Në fakt duhet një Pulari aty, përballë Kuvendit. Një Pulari plot me transportierë vezësh. Eshtë shanci më i madh për shqiptarët. Kjo kohë e dyzuar e politikës, karshi dhunës ndaj njëri-tjetrit. Kjo politikë e dështuar. E mosbashkëpunimit, por e lojës së demaskimit treçerekshekullor. lexo me teper »

Rugova,Thaci apo Kosova……

Postuar tek Komente me February 26th, 2016 nga Lajmi – Behu komentuesi i pare

20080119155438rugovahashim-thaciShkruan : Dardan  PEJA

Kosova me se fundmi pas rremujave allashqiptarce ka “zgjedhur” nje president tjeter,Hashim Thacin.Eshte per te ardhur keq nga reagimi nga ana opozites me tepri enveriste dhe gjakftohtesia kriminale e pozites me tepri  kriminelesh qe potencuan ne menyren me perfekte ngjarjet aspak civilizuese aspak demokratike.Kush ka patur te drejte ne kete rast mund te pyes dikush….? lexo me teper »

Mbi kufoma deri në kolltukun e presidentit

Postuar tek Komente me February 24th, 2016 nga Lajmi – Behu komentuesi i pare

THACI-RAMANga : Xhafer  SHATRI

Ngërçit politik në Kosovë nuk po i shihet fundi. Acarimin e ka përthelluar sidomos etja deri edhe shtazarake për pushtet e Hashim Thaçit. Ky i ka vënë vetës si detyrë mbi detyrat; zgjedhjen me çdo kusht e me çdo çmim në postin e kryetarit të Kosovës. Dhe për t’ia arritur këtij qëllimi nuk po zgjedh mjete. Madje po shihet qart se është i vendosur edhe t’ia vërë flakën vendit për t’u ulur gjithsesi në atë kolltuk. Nuk është hera e parë që po ia bën këtë të zezë Kosovës. lexo me teper »

…sepse Prenga është Rama

Postuar tek Komente me February 24th, 2016 nga Lajmi – Behu komentuesi i pare

edi-rama-prenga-dhe-deputeteShkruan : Bledi KASMI

Rama tërhoqi dje në orët e vona nga Parlamenti deputetin vrasës Prenga, në përpjekje për të ndaluar reagimin e fortë të opozitës sot në Parlament si dhe për të zbutur qëndrimin e partnerëve ndërkombëtarë, të cilët gjatë 48 orëve të fundit e bënë të qartë se kanë humbur durimin me një psikopat që drejton në mënyrë të papërgjegjshme këtë vend. lexo me teper »